Piszemy dla Ciebie najlepsze artykuły branżowe w kraju!

Dachówki modułowe

Marika Szczepańska 2021-02-05 0 komentarzy
Dachówki modułowe

Pokrycie dachowe pełni istotne funkcje w każdym budynku. Z tego względu producenci stawiają sobie wysokie wymagania, dzięki czemu artykuły, jakie oferują, cechują się znakomitą jakością. Jednym z nich jest Galeco, czyli polska firma z wieloletnią tradycją, którą założono w 1996 roku. W jej katalogu znajduje się solidna dachówka modułowa, która coraz częściej wypiera tradycyjne blachodachówki. Jej atutem jest odporność na działanie wilgoci oraz uszkodzenia mechaniczne, takie jak pękanie, odkształcanie czy ścieranie. Jest ona polecana osobom oszczędnym. Jej cena jest o wiele niższa w porównaniu do dachówek cementowych lub ceramicznych, a mimo tego uzyskuje podobne efekty wizualne.

Ze względu na małą wagę blachodachówka w formie modułowej sprawdza się na więźbach dachowych o niewielkiej masie. Nie nasiąka wodą i jest łatwa w utrzymaniu w czystości, ponieważ wystarczy myć ją oraz malować raz na kilka lat. Nabywcy omawianych produktów chwalą sobie również bezproblemowy i szybki montaż. Polega on na kładzeniu dachówek na wcześniej przygotowanym ruszcie z łat oraz folii. Innymi słowy, w takiej sytuacji nie jest konieczne tworzenie pełnego poszycia.

Dachówki modułowe są wygodne w użytkowaniu. Nie wymagają bowiem dokonywania szczegółowych pomiarów, ponieważ ich posiadacze muszą jedynie znać powierzchnię połaci. Łatwość ich montażu przekłada się na niewielkie ryzyko występowania błędów konstrukcyjnych. Produkty te można docinać zgodnie z własnymi potrzebami. Ze względu na uniwersalny charakter doskonale komponują się z obiektami nowoczesnymi oraz klasycznymi.

Skomentuj wpis