Piszemy dla Ciebie najlepsze artykuły branżowe w kraju!

Deska - dlaczego warto wykonywać to ćwiczenie?

Gabriela Kaźmierczak 2022-05-30 0 komentarzy
Deska - dlaczego warto wykonywać to ćwiczenie?

W wykonywaniu deski, zwanej też z angielska plankiem, nie ma żadnej filozofii, ale niezbędne jest przybranie odpowiedniej pozycji. Poza tym jej wykonywanie początkowo nie jest łatwe, ponieważ utrzymanie ciała na przedramionach (można zacząć od dłoni) to nie lada wyzwanie. Właśnie dzięki siłom, jakie w czasie takiego treningu działają, można znacząco poprawić napięcie mięśni całego ciała, wzmocnić rzeźbę, spalić tłuszcz i poprawić wygląd swojej sylwetki. Wszystko to zaś bez męczących podskoków, biegania czy przysiadów.

Oczywiście nie oznacza to, że ćwiczenie deska nie jest męczące, bo jest i wymaga siły, ale za to jest statyczne, co wielu osobom się podoba. W dodatku nie wymaga wiele miejsca, specjalnego przygotowania ani wspomnianych akcesoriów, można zatem wykonywać je w zaciszu własnego domu - trzeba tylko dowiedzieć się, jak robić to dobrze. Niedostateczne napięcie ciała spowoduje, że ćwiczenie nie będzie tak efektywne jak powinno, może też sprawić ból czy nawet doprowadzić do kontuzji. Na pewno też trudniej będzie utrzymać złą pozycję przez wymagany czas, między innymi właśnie ze względu na mogące pojawić się bóle.

Wszystkie ważne informacje na temat tego ćwiczenia, sposobu jego wykonywania oraz korzyści, jakie można z tego odnieść, zaprezentowane zostały na stronie fitnessplatinium.pl.

Skomentuj wpis