Piszemy dla Ciebie najlepsze artykuły branżowe w kraju!

Elektryczne wózki widłowe - nowoczesne urządzenia do transportu palet

Piotr Pawłowski 2022-02-03 0 komentarzy
Elektryczne wózki widłowe - nowoczesne urządzenia do transportu palet

Coraz więcej przedsiębiorców dostrzega korzyści płynące z używania elektrycznych wózków widłowych. Skracają one czas niezbędny na przewóz ciężkich palet i mogą być wykorzystywane w wąskich alejkach magazynowych. Sprawdzają się w zamkniętych przestrzeniach, ponieważ nie wydzielają szkodliwych związków w przeciwieństwie do ich spalinowych odpowiedników. Wózki widłowe elektrycznesą napędzane wydajnymi akumulatorami działającymi przez długie godziny. Praca z nimi nie wiąże się z dużym hałasem, co pozytywnie wpływa na komfort operatorów. Na rynku występują modele różniące się od siebie technologią, wielkością oraz maksymalną prędkością.

Firmą sprzedającą tego typu sprzęty jest NFK. Proponuje ona nowoczesne modele czołowe, niezbędne w chłodniach, halach produkcyjnych, magazynach oraz pozostałych przestrzeniach, w których przechowywane są palety z ciężkimi towarami. Niektórzy wybierają również urządzenia wysokiego składowania, nazywane bocznymi. Odznaczają się one zwartą budową i sprawdzają się w obiektach, w których umieszczono wysokie regały. Posiadacze wózków elektrycznych nie martwią się o wysokie koszty eksploatacyjne oraz występowanie awarii, które należą do rzadkości. Modele te nie wymagają też nabywania drogiego paliwa.

Wózki elektryczne są rzadko serwisowane i posiadają niezawodne filtry, widły oraz inne części odporne na obciążenia i pękanie. Zapewniają komfort pracy operatorom oraz możliwość wykorzystywania ich niemalże w każdych warunkach. Zastosowanie takich sprzętów wiąże się przede wszystkim z przewozem palet lub ładunków o nietypowych kształtach na małe odległości. Osoby sterujące wózkami powinny dysponować stosownymi uprawnieniami, które można zdobyć poprzez uczestnictwo w kursach.  

Skomentuj wpis