Piszemy dla Ciebie najlepsze artykuły branżowe w kraju!

Jak działa guarana?

Jacek Gajewski 2021-07-14 0 komentarzy
Jak działa guarana?

Proszek pozyskiwany z nasion guarany znajduje zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Można dodawać go do bezalkoholowych napojów, batonów, jogurtów, ciastek oraz innych słodyczy. Roślina ta pochodzi z Ameryki Południowej i chroni przed namnażaniem się komórek tłuszczowych, dlatego interesują się nią osoby będące na diecie i chcące schudnąć. Guarana zmniejsza uczucie głodu oraz zmęczenia psychicznego i jest uznawana za silny przeciwutleniacz o właściwościach antyoksydacyjnych.

Preparaty zawierające w swoim składzie guaranę stanowią bogactwo:

  • białka,
  • witamin pochodzących z grupy B,
  • witaminy C,
  • nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Są one znane z działania psychostymulującego, ponieważ skutecznie redukują stres i przyspieszają szybkość reakcji. Guarana zmniejsza uczucie znużenia, dlatego jest polecana osobom pracującym umysłowo oraz studentom w trakcie sesji egzaminacyjnej. Nie każdy wie, że wspomaga też potencję, gdyż zapewnia lepszy przepływ krwi. Mogą ją stosować osoby z nadciśnieniem po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Roślina ta zawiera w swoim składzie kofeinę występującą w formie guaraniny. Uwalnia się ona dłużej w porównaniu do tej znajdującej się w kawie, dzięki czemu pobudzenie organizmu trwa przez dłuższy czas. Preparat z guaranąw formie kapsułek jest do nabycia w firmie Singularis. Przedsiębiorstwo to oferuje suplementy sprzedawane w opakowaniach o pojemności wynoszącej 500 mg, w których składzie znajdują się także sole magnezowe kwasów tłuszczowych, celuloza, oczyszczona woda oraz żelatyna.

Skomentuj wpis