Piszemy dla Ciebie najlepsze artykuły branżowe w kraju!

Jak zdobyć like na insta?

Kalina Tomaszewska 2019-07-21 0 komentarzy
Jak zdobyć like na insta?

Należy zacząć od samej istoty polubień. Część użytkowników wyraża w ten sposób uznanie dla postu czy sympatię wobec autora. Jednak sporo „lajków” bywa przyznawanych przez automatyczne boty, które wyszukują zdjęcia i profile po hasztagach, a czasami po prostu z kalkulacji, że ta aktywność zostanie odwzajemniona. Co z tego wynika dla użytkownika?

Odpowiedź na pytanie, jak zdobyć like na insta, wbrew pozorom nie jest skomplikowana – trzeba zacząć od wartościowego wpisu. Wartościowego, czyli atrakcyjnego – przede wszystkim wizualnie, bo to obraz rządzi instagramową społecznością. Warto doskonalić się w roli fotografa niezależnie od tego, czy post ma przedstawiać architekturę, posiłek, autoportret, czy jeszcze coś innego. Zdjęcie powinno być ostre, ciekawie wykadrowane, a także – jeśli to koniecznie – profesjonalne udoskonalone dostępnymi filtrami lub zewnętrznymi narzędziami.

Kolejna sprawa to hasztagi. Ich dobór jest na tyle problematyczny, że osoby zainteresowane rozwijaniem swoich profili zwracają się do profesjonalnej agencji crazyfejm.pl, której działania gwarantują regularny przyrost fanów, a także zwiększenie ich zaangażowania między innymi poprzez polubienia. Wracając do samych hasztagów – powinny być związane z tym, co prezentuje zdjęcie. Algorytm Instagrama „nie lubi”, gdy używane hasła powtarzają się przy każdym poście – to negatywnie wpływa na zasięgi. Użytkownicy także dostrzegają pewien fałsz, gdy podpis zdjęcia kompletnie nie współgra z prezentowanym obrazem. Dla przykładu hasztag „brunette” pod selfie wykonanym przez blondynkę może wzbudzić co najwyżej złośliwy uśmiech.

Do tego dochodzi wiele innych kwestii, np. jak odpowiedni czas dodania postu czy poszerzanie społeczności obserwujących, interakcje z nimi. Jeśli ma się więcej obserwujących, wrasta szansa na więcej polubień.

Skomentuj wpis