Piszemy dla Ciebie najlepsze artykuły branżowe w kraju!

Jakie rodzaje kolektorów słonecznych można znaleźć na rynku?

Leonard Jakubowski 2023-05-25 0 komentarzy
Jakie rodzaje kolektorów słonecznych można znaleźć na rynku?

Zainteresowanie energią odnawialną rośnie z roku na rok. Przyczyn tego zjawiska jest z pewnością wiele. Wymienić można nie tylko względy ekonomiczne i chęć skorzystania z dofinansowania, ale też świadomości, że trzeba coś zrobić, aby zatrzymać degradację Planety. Ceny energii i paliw rosną i będą rosnąć proporcjonalnie do tempa kurczenia się ich zasobów. 

Na szczęście prace nad technologiami pozwalającymi na wykorzystanie zielonej energii postępują, a urządzenia niezbędne do jej wykorzystania są coraz sprawniejsze. Ich produkcją od 2002 roku zajmuje się raciborskie przedsiębiorstwo, dostępne na stronie sunex.pl. Firma ta produkuje mnóstwo sprzętu i artykułów montażowych, z których można zbudować systemy:

  • nowoczesne,
  • wydajne,
  • ciche,
  • korzystne cenowo.

Jednymi z najprostszych urządzeń idealnych do podgrzewania wody są kolektory słoneczne dostępne w dwóch wersjach. Nieco tańsze, ale za to łatwiejsze w montażu, są kolektory płaskie. Drugi rodzaj to produkty rurowo-próżniowe, cechujące się również wyższą wydajnością, ale bardziej wymagające przy instalacji.

To tylko przykład jednego z systemów dostępnych w tej firmie, która ponad połowę swojej produkcji wysyła za granicę, głównie na zachód Europy. W swojej ofercie ma również:

  • fotowoltaikę,
  • pompy ciepła,
  • zasobniki

oraz wszelkie artykuły przyłączeniowe, montażowe i sterujące. Jeżeli klient życzy sobie konkretnych rozwiązań, inżynierowie firmy zaprojektują instalację odpowiadającą jego potrzebom.

Firma ta projektuje, produkuje i nieustannie wprowadza innowacje do swoich wyrobów cechujących się wysoką sprawnością, bezawaryjnością i skutecznością. Dąży do rozwoju i stara się sprostać wymaganiom rynku, utrzymując wysoką jakość produkcji. W produkcji wykorzystuje starannie wybrane materiały polskich i zagranicznych dostawców.

Skomentuj wpis