Piszemy dla Ciebie najlepsze artykuły branżowe w kraju!

Na czym polega łączenie światłowodów?

Jacek Gajewski 2022-04-10 0 komentarzy
Na czym polega łączenie światłowodów?

Spawanie światłowodów to czynność polegająca na łączeniu ze sobą włókien, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów. Zadanie to warto zlecić specjalistom z niezbędnym doświadczeniem, z którymi można skontaktować się na stronie astel24.pl. Jest to adres przedsiębiorstwa działającego na terenie Warszawy. Światłowody, jakimi zajmują się pracownicy, sprawdzają się w obiektach publicznych, takich jak biurowce oraz prywatnych, co oznacza, że spotyka się je między innymi w domach jednorodzinnych. Fachowcy doprowadzają ich końce do temperatury topnienia, a następnie dociskają, dzięki czemu tworzą wytrzymały i niepodatny na zniszczenia spaw.

Obecnie łączenie światłowodów metodą spawania jest praktykowane przez wielu techników oraz instalatorów. Rozwiązanie to odnajduje się zwłaszcza w złożonych systemach. Do najchętniej stosowanych metod zalicza się spawy mechaniczne oraz złącza spawane. Światłowody, z jakimi pracują specjaliści, nie są narażone na zjawisko reflektancji, a ponadto odznaczają się większym stopniem stłumienia.

W pierwszej kolejności usuwają oni warstwę ochronną światłowodu oraz pozbywają się zabrudzeń zalegających na włóknach. W następnym kroku przycinają je i umieszczają w spawarkach. Urządzenia te wyposażono w łuki elektryczne i elektrody wytwarzające dużą moc, których zadaniem jest topnienie końcówek. Po zakończonych pracach specjaliści przystępują do wykonywania testów. Ich celem jest skontrolowanie wytrzymałości powstałych łączeń oraz naniesienie poprawek, gdy zachodzi taka konieczność.

Skomentuj wpis