Piszemy dla Ciebie najlepsze artykuły branżowe w kraju!

Najbardziej posłuszne rasy psów

Gabriela Kaźmierczak 2020-08-16 0 komentarzy
Najbardziej posłuszne rasy psów

Posiadanie psa przynosi wiele radości, jednak trzeba pamiętać, że nie istnieją rasy idealne. Pupil to żywe stworzenie wymagające zaspokajania podstawowych potrzeb związanych z odpowiednią dzienną dawką ruchu. Nawet najbardziej posłuszne rasy psów mogą niszczyć rzeczy, gdy zostają same w domu lub zachowywać się niewłaściwie w momencie, gdy właściciel nie poświęca im uwagi. Niekiedy też uciekają, co bywa niebezpieczne, gdy zwierzak zerwie się ze smyczy w pobliżu ruchliwych ulic.

Samodzielne korygowanie nieprawidłowych zachowań nie jest dobrym pomysłem, gdyż brak doświadczenia i wiedzy powoduje wzmacnianie złych zachowań. Bardzo ważny jest także system nagradzania, który powinien być dopasowany do każdego psa indywidualnie. Na niektóre psy motywująco wpływa jedzenie, natomiast na inne – wspólne zabawy z właścicielem, takie jak przeciąganie liny. Rzetelna wiedza dotycząca szkolenia psów w różnym wieku przekazywana jest w Dog Unifursity. Szkoła dla psów we Wrocławiu została założona przez trenerkę uczestnicząca w licznych kursach przeprowadzanych w Polsce i poza jej granicami.

Proponuje zajęcia przeznaczone dla czworonogów, które ukończyły piąty miesiąc życia. Treningi te kierowane są do zwierzaków, które w przeszłości nie uczestniczyły w żadnym innym szkoleniu ani psim przedszkolu. W trakcie ich trwania właściciele poznają podstawy komunikacji oraz uczą się, w jaki sposób budować dobrą relację opartą na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu. Opanowują podstawowe komendy przydatne podczas codziennych spacerów, motywują pupila do pracy oraz planują sesje treningowe, które nie będą przykrym obowiązkiem, a przyjemnością dla obu stron.

Skomentuj wpis