Piszemy dla Ciebie najlepsze artykuły branżowe w kraju!

Ortodonta w Gdańsku

Julian Duda 2020-10-09 0 komentarzy
Ortodonta w Gdańsku

Warto podjąć profesjonalne leczenie ortodontyczne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z powodów zdrowotnych. Jak zapewnia doświadczony ortodonta z Gdańska, prawidłowa korekcja wad zgryzu zapobiega postępującym uszkodzeniom zębów oraz niekorzystnym zmianom w stawie skroniowo-żuchwowym.

Jednym z miejsc, które oferują pacjentom precyzyjny dobór i zakładanie aparatów ortodontycznych, jest Centrum Stomatologiczne CURODENTAL w Gdańsku. Leczenie wad zgryzu przebiega tam sprawnie i profesjonalnie, a ceny aparatów nie są wygórowane.

Podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad i pobiera wyciski szczęki oraz żuchwy. Na podstawie wycisków specjalista z Gdańska przygotowuje gipsowe modele diagnostyczne, a następnie dobiera odpowiedni dla pacjenta aparat ortodontyczny. U dzieci może to być aparat stały lub ruchomy. U dorosłych natomiast zakładane są tylko aparaty stałe - metalowe lub porcelanowe. 

W czasie używania przez pacjenta aparatu konieczne są regularne wizyty kontrolne, aby ortodonta mógł ocenić, czy leczenie przynosi spodziewane efekty i czy nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Gdy wada zgryzu zostaje niwelowana, specjalista podejmuje decyzję o usunięciu aparatu stałego.

Na tym jednak jeszcze leczenie ortodontyczne się nie kończy. Ostatnim jego etapem jest zastosowanie tzw. retainera, czyli aparatu retencyjnego. Może mieć on postać drucika, który zostaje przyklejony na powierzchnię zębów przednich lub też wyjmowanej wkładki bądź płytki retencyjnej. Czas stosowania retainera to mniej więcej połowa okresu noszenia stałego aparatu ortodontycznego.

Skomentuj wpis